sport w roku szkolnym 2015/2016

Bieżące informacje sportowe "na gorąco" tylko na
 facebook.pl/ceramikzary
zapraszamy !

31.10.2016r. odbył się w Ceramiku  Szkolny Turniej Tenisa Stołowego chłopców i dziewcząt. 

            Oto wyniki:

dziewczęta

chłopcy

1.miejsce: Kamila Biórka

1.miejsce: Piotr Nun

2.miejsce: Małgorzata Szymanek

2.miejsce: Dawid Gardoń

 

3.miejsce: Patryk Siemaszko

Pozwolił on wyłonić  najlepszych zawodników w tej dyscyplinie, którzy 7 i 8.11.2016r. wzięli udział w Powiatowym Turnieju Tenisa Stołowego Chłopców i Dziewcząt. Dziewczęta w składzie K. Biórka i M.Szymanek  uplasowały się na 4 miejscu (było 7 drużyn), zaś chłopcy: P. Nun i D. Gardoń zajęli 3 miejsce (było 9 ekip) HURAAA!!!!

26 i 28 października 2016 - Badmington w SLO

26 I 28.10.2016r. stały pod znakiem badmintona. Wtedy to, w SLO, odbyły się powiatowe zawody w tej dyscyplinie. Drużyna dziewcząt (K.Biórka i E.Paczwa) uplasowały się na 4 m-cu, zaś drużyna chłopców (K.Kraszewski i D.Trzciński) na 6. Za rok będzie lepiej!

Powiatowe Indywidualne Biegi Przełajowe w Górce

12.10.2016r. w Górce odbyły się Indywidualne Biegi Przełajowe (etap powiatowy). Z naszej szkoły startowało 2 chłopców i 8 dziewcząt. Dominika Lubańska (7 miejsce) Paulina Fernezy (9 miejsce), oraz Kacper Szocik (7 miejsce) zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego.

Etap wojewódzki odbył się on 21.10.2016r. w Babimoście. Dominika zajęła 19 miejsce, Paulina 40, zaś Kacper awansował na miejsce 32. GRATULACJE!!!

W dniu 14 marca 2015 odbył się Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej nauczycieli. Nasza drużyna uplasowała się na II miejscu w Powiecie Żarskim. Gratulujemy !

sport w roku szkolnym 2013/2013

11 października - Łęknica "Biegi przełajowe".

Dnia 11 – października w Łęknicy odbyły się  „ Indywidualne Biegi Przełajowe” w ramach Powiatowej Olimpiady Młodych. Z naszej szkoły wzięło w nich udział 6 chłopców i 3 dziewczynki.  Marcin Rogowski oraz Marta Szućko  zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego zajęli kolejno IV i VIII miejsce. BRAWO ! Czekamy na dalsze sukcesy, ale to dopiero wiosną.

sport w roku szkolnym 2011/2012

 


 

 

 

sport w roku szkolnym 2010/2011

Dnia 26.01.2011 w Zespole Szkół Licealnych w Żarach odbyły się zawody sportowe - unihokej dziewcząt, w ramach Powiatowej Olimpiady Młodzieży. HURA !!! Zajęliśmy I miejsce.
Oto skład zwycięskiej drużyny: 
Iza Śmiałowska, Amanda Olszewska, Adrianna Kałuża, Patrycja Radzka, Róża Radzka, Marta Wołosiuk, Kasia Włodarska, Karolina Ruminiak, Paulina Sujka, Agnieszka Wójcik.

Awansowaliśmy do etapu rejonowego - opiekun mgr Edyta Onuchowska

>>> galeria <<<

sport w roku szkolnym 2009/2010

25 marca 2010 roku odbyły się półfinały wojewódzkie w unihokeju dziewcząt. Pasjonujące i pełne emocji rozgrywki miały miejsce w Żaganiu, w Hali Sportowej przy ul. Kochanowskiego. Wzięło w nich udział 8 drużyn, przedstawicieli szkół ponadgimnazjalnych z : V i VII LO z Zielonej Góry, Iłowy Żagańskiej, Żagania, Wschowy, Krosna Odrzańskiego, Kożuchowa i Żar, czyli MY.Po zaciętej walce uplasowałyśmy się na pierwszym miejscu w grupie, co dało nam awans do półfinału. W tymże półfinale rozgromiłyśmy zielonogórską V i nagle uświadomiłyśmy sobie , że za chwilę walczymy o złoto. Udało się, w finale nie dałyśmy szans LO nr VII z Zielonej Góry i zdobyłyśmy upragniony złoty krążek. To zwycięstwo zagwarantowało drużynie awans do finału wojewódzkiego w rozgrywkach unihokeja dziewcząt. A oto skład zwycięskiej drużyny ZSOiT Żary: Iza Śmiałowska, Kasia Włodarska, Karolina Ruminiak, Weronika Waszkiewicz, Paulina Sujka, Agnieszka Wójcik, Gosia Marcinkiewicz, Emila Ciołek, Amanda Szupień, oraz chwilowo kontuzjowana Marta Wołosiuk.

Opiekun: mgr Edyta Onuchowska

Dnia 03.03.2010r. rozegrane zostały zawody w piłce ręcznej dziewcząt. Spośród wszystkich szkół w powiecie zgłosiły się trzy zespoły : I Liceum Ogólnokształcące Żary, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych Żary , Zespół Szkół Ogólnokształcących i Ekonomicznych Lubsko. Pierwszy mecz pomiędzy LO i ZSOiE zakończył się zwycięstwem „Prusa”. W kolejnym również górował „Ogólniak” i wygrał z „Ceramikiem” 20:7, plasując się tym samym na I miejscu. Ostatni mecz miał zadecydować, kto zajmie drugie miejsce. Po zaciętej walce ZSOiE wygrał mecz 11:9. Reprezentacja naszej szkoły zdobyła brązowy medal.
Skład drużyny:
Agnieszka Wójcik (bramkarz), Katarzyna Włodarska (zdobyła nagrodę dla najlepszego zawodnika), Marta Łatowska, Marta Wołosiuk, Karolina Ruminiak, Natalia Glińska, Sylwia Dobrzyńska, Karolina Czarnecka.

Opiekun:
mgr Aneta Kloc

25.02.2010r w Powiatowym Centrum Sportu odbył się Finał Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt. Reprezentacja ZSOiT  zajęła IV miejsce.
Drużyna wystąpiła w składzie:
Winecka Paulina, Łotocka Kamila, Lewandowska Laura, Lachowska Aleksandra, Żaba Agnieszka, Michalska Justyna, Łastowska Marta, Glińska Natalia, Nocek Klaudia, Trawińska Izabela, Walczak Monika, Kaźmierska Magdalena.

czytaj więcej/zobacz galerię

Dnia 24.02.2010r. w Powiatowym Centrum Sportu w Żarach odbyły się zawody unihokeja dziewcząt w ramach Powiatowej Olimpiady Młodzieży. Drużyna naszej szkoły zajęła I miejsce. Hurra!!!
A oto skład zwycięskiego teamu:
Izabela Śmiałowska, Katarzyna Włodarska, Marta Wołosiuk, Weronika Waszkiewicz,
Małgorzata Marcinkiewicz, Emilia Ciołek,  Agnieszka Wójcik, Paulina Sujka, Amanda Szupień.
Opiekunem zwycięskiej drużyny była Pani Edyta Onuchowska.
II miejsce zajęła drużyna LO w Żarach, a III ZSR Żary.

czytaj więcej/zobacz galerię

23.02.2010r W ZSOiT W Żarach odbył się szkolny turniej piłki nożnej. Zawody, w których wzięło udział 10 drużyn zorganizowali nauczyciele wychowania fizycznego mgr Piotr Sziller i mgr Mariusz Gawlak.

czytaj więcej/zobacz galerię

Jak co roku w listopadzie odbył się Szkolny Turniej Tenisa Stołowego. Zawody rozegrane były w dwóch kategoriach: dziewcząt i chłopców. Najlepszymi okazali się:
-  Monika Kowalczyk I m-ce
-  Paulina Sujka II m-ce
-  Marcin Stachowski I m-ce
-  Patryk Niedźwiedzki II m-ce
-  Fałdowski Tomasz III m-ce
Zwycięzcy otrzymali puchary, dyplomy oraz reprezentowali szkołę na szczeblu p
owiatowym.

czytaj więcej/zobacz galerię

Dnia 07 i 08.12.2009r. w ramach Powiatowej Olimpiady Młodzieży rozegrane zostały zawody w tenis stołowy. Dziewczęta reprezentujące naszą szkołę zajęły IV m-ce spośród ośmiu drużyn. Chłopcy przegrali dwa mecze i zakończyli zawody.