aktualności roku szkolnego 2021/2022

#Perspektywy2022 - Mamy brązowy znak jakości

ZSOiT w Żarach pojawiło się w najnowszym rankingu miesięcznika "Perspektywy". To ogólnopolskie zestawienie szkół ponadpodstawowych, które ma pokazać, która z placówek oferuje najlepszą edukację. Pod uwagę wzięto 1165 techników z całej Polski, które spełniły tzw. warunki wejścia. Nasza szkoła zajęła wśród techników 344 miejsce w Polsce, 14 miejsce w województwie lubuskim oraz 2 miejsce w powiecie żarskim.

Zgodnie z postanowieniem Kapituły, technika zostały ocenione za pomocą czterech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz wyniki egzaminu zawodowego.

https://2022.technika.perspektywy.pl/rank.../ranking-lubuski

To nasz wielki sukces

#RazemNaŚwięta

Zakończyliśmy zbiórkę darów dla 2 naszych uczennic w ramach akcji MEN #RazemNaŚwięta. W akcji brali udział uczniowie, rodzice, absolwenci i pracownicy szkoły. Zebraliśmy wiele potrzebnych artykułów na łączną kwotę ponad 4.000 zł.

Dzieląc się z innymi, nie tylko wspieramy osoby w trudnej sytuacji materialnej, ale uczymy dzielenia się z innymi i wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka.

Za pomoc i otwarte serca należą się wszystkim serdeczne podziękowania

Dobro wraca

 

Uwaga w dniu 24 grudnia 2021r., (wigilia) - szkoła będzie nieczynna.

Komunikat Dyrektora PCPR w Żarach

      Na prośbę Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach informujemy, że Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żarach każdego roku prowadzi oddziaływania w stosunku do osób stosujących przemoc w rodzinie. W tym zakresie prowadzony jest program korekcyjno - edukacyjny dla osób stosujących przemoc domową. W programie mogą wziąć udział osoby dorosłe - zarówno mężczyźni jak i kobiety, które nie radzą sobie z emocjami, przeżywają w związku z tym trudności w relacjach rodzinnych, pracy czy szkole. Osoby chętne do przystąpienia do udziału w powyższym programie, mogą zgłosić się do PCPR w Żarach ul. Artylerzystów 6 bądź zadzwonić pod nr tel. 68 363 06 82. Udział w programie jest bezpłatny. Każdy uczestnik programu będzie miał możliwość nauczyć się nowych zachowań służących rozwiązywaniu konfliktów, sporów w rodzinie bez użycia agresji i przemocy.

Nasze sreberka

Dnia 16 grudnia 2021r. w Babimoście odbyły się finały wojewódzkie unihokeja dziewcząt. Nasza szkolna drużyna uplasowała się na drugim miejscu, a startowało 6 drużyn. Oto skład sreberek: Julia Maj, Wiktoria Ciarkowska, Wiktoria Roślicka, Joanna Łobodziec, Magda Żelisko, Nikola Sottopietra, Wanessa Dunowska, Ola Buławska, Monika Szyszka, Martyna Krawczyńska, Oliwia Trzaska.

Gratulacje i brawa dla dziewczyn

Otwarta firma - spotkanie z dyrektorem Santander Bank Polska

W piątek (26listopada) odbyło się już ostatnie spotkanie w ramach programu edukacyjnego Otwarta firma. Uczniowie mieli możliwość spotkać się z dyrektorem banku Santander Bank Polska. Celem spotkania było zapoznanie uczniów m.in. z rodzajami produktów bankowych, wyjaśnienie czym zajmują się banki lub jakie cechy i kompetencje powinien posiadać bankowiec.

Dziękujemy Panu Dariuszowi Maciuba za poświęcenie naszym uczniom swojego cennego czasu i przekazania ciekawej, interesującej oraz fachowej wiedzy dotyczącej finansów, bardzo przydatnej w ich dorastającym życiu.

Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości

Konferencja nt. „SPÓŁDZIELNIA UCZNIOWSKA – nie tylko pieniądze”

26 listopada 2021 r. , w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Żarskim” odbyła się konferencja pt. „SPÓŁDZIELNIA UCZNIOWSKA – nie tylko pieniądze”. Pan Rafał Wesołowski – doradca biznesowy Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej w Zielonej Górze przybliżył naszym uczniom i nauczycielom pojęcie spółdzielczości uczniowskiej, jakie są podstawy prawne działalności i etapy zakładania spółdzielni uczniowskiej oraz scharakteryzował organy SU. Okazało się, że prowadzenie spółdzielni uczniowskiej nie jest takie trudne

 

Spotkanie z Powiatowym Rzecznikiem Praw Konsumenta

To już kolejne spotkanie z Powiatowym Rzecznikiem Praw Konsumenta, które odbywa się w ramach Tygodnia Przedsiębiorczości. Realizując program edukacyjny Otwarta Firma, pod patronatem Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości w Warszawie, Pani Agnieszka Oskierko – Liczner zapoznała uczniów z prawami konsumenta, zadaniami rzecznika a także z podstawowymi pojęciami wynikającymi z realizacji podstawy programowej z podstaw przedsiębiorczości.

Serdecznie dziękujemy Pani Rzecznik za podzielenie się z nimi swoją wiedzą, doświadczeniem, a także dobrymi radami.

Rozpoczynamy kolejną zbiórkę "Góra Grosza"

Co roku w naszej szkole odbywa się wielka zbiórka monet „Góra Grosza”. Zapraszamy do włączenia się do akcji. Zbiórka trwa w gabinecie 213B. Każda klasa ma swój słoik, do którego można wrzucać groszówki. Pieniążki zbieramy do końca tego roku. Klasa, która zbierze najwięcej „grosza” otrzyma nagrodę. W styczniu zacznie się wielkie liczenie  Celem, na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących. Góra Grosza to wieloletnia i owocna praca naszych uczniów, nauczycieli, dyrekcji szkoły oraz dobra wola rodziców, wspierających swoje dzieci w akcie bezinteresownej pomocy.

Koordynatorem akcji w ZSOiT w Żarach jest pani Aleksandra Matusik.

11 listopada - Święto Niepodległości

Już po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w akcji "Szkoła do hymnu". 10.11.2021 r.o godz. 11.11 uczniowie i nauczyciele w klasach zaśpiewali hymn Polski. Na lekcjach historii realizowaliśmy konkurs plastyczny "Jestem patriotą - kocham mój kraj". Podsumowaniem akcji była wystawa prac uczniów.

Kampania jesienna „Pól nadziei”zakończona.

Rozprowadziliśmy 250 żonkilowych cebulek. Zebraliśmy 527,70zł. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcji, szczególnie dziewczynom z kl.4 TAK , które ją przeprowadziły. Do zobaczenia w przyszłym roku

25 października 2021r., szkolenia "Etyka w pracy"

Szkolenia doskonalące w ramach projektu "Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Żarskim " Nasza młodzież kolejny raz uczestniczyła w szkoleniach w ramach projektu "Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Żarskim". W ramach szkolenia "Etyka w pracy" uczniowie poznali normy i reguły wyznaczające zachowania przedstawicieli danego zawodu, w tym również określającymi system wartości oraz uniwersalne rozumienie etyki zawodowej na różnych stanowiskach. Natomiast na szkoleniu "Kreowanie wizerunku" przedstawione zostały zagadnienia z zakresu etykiety biznesowej, jakich zachowań używać czy jak kreować pozytywny wizerunek i budować swój autorytet.

Projekt „Młodzi z Pięknolesiem dla klimatu”

Klasa 1 TAK wzięła udział w ekologicznych warsztatach, prowadzonych przez Panią Krystyna Adamenko z Fundacja Pięknolesie, o bioróżnorodności, o ornitologii i wzajemnych powiązaniach. Było super ciekawie i pysznie / wspólny obiad/. Podczas warsztatów powstały karmniki, które zawisły na terenie szkolnego parku.

A na koniec małe sprzątanko wokół szkoły

21 października 2021r. - Projekt profilaktyczny pt. "WETO! Żyj zdrowo - beznałogowo."

W ZSOiT trwają warsztaty profilaktyczne. Psychoedukację dla klas pierwszych i drugich prowadzą specjaliści z zakresu uzależnień z ośrodka NZOZ Profil w Żarach. Realizacja działań, spotkania ze specjalistami uzależnień, możliwa jest dzięki współpracy z Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Urzędem Miasta, który finansowo wspiera inicjatywy mające na celu dbałość o zdrowie młodych ludzi oraz podnoszenie świadomości nt. szkodliwości substancji psychoaktywnych. W takich warsztatach uczestniczyli też nauczyciele w ramach szkoleniowej rady pedagogicznej.

18 października 2021r. - "Bezpieczna młodość"

Dzisiaj klasy trzecie, po gimnazjum, uczestniczyły w spotkaniu z przedstawicielami Policji w ramach programu "Bezpieczna młodość".  Na spotkaniach poruszono wiele aktualnych zagadnień, które dotyczyły m.in. zapobiegania uzależnieniom (wykroczeniom i przestępstwom), handlowi ludźmi, bezpieczeństwa RD oraz promocji zawodu policjanta.

 

Życzenia dyrektora ZSOiT w Żarach z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składam serdeczne życzenia oraz wyrazy uznania, za pracę na rzecz kształcenia i wychowania młodzieży, wszystkim nauczycielom i wychowawcom ZSOiT w Żarach. To dzięki Wam młodzież oswaja otaczający świat, uczy się go zrozumieć i znajduje w nim swoje miejsce. Dziękuję za zaangażowanie w staraniach o dobre wykształcenie i wychowanie młodego pokolenia.

Dziękuję za wspomaganie pracy szkoły pracownikom administracji i obsługi.

Wszystkim Państwu składam najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności na płaszczyźnie zawodowej i w życiu osobistym.

Z wyrazami szacunku

Arleta Śniatecka

Dyrektor ZSOiT 

Certyfikat "Szkoły Promującej Zdrowie"

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych (Ceramik) w Żarach 01.09.2021 r. otrzymał certyfikat „Szkoły Promującej Zdrowie" przyznany przez Lubuskiego Kuratora Oświaty – Panią Ewę Rawa i Wojewódzkiego Koordynatora Lubuskiej Sieci Szkół promujących zdrowie - Panią Annę Żarnowską.

Wojewódzki Zespół Wspierający Szkoły Promujące Zdrowie przyznając szkole  Wojewódzki Certyfikat "Szkoły Promującej Zdrowie" uznał, że placówka nasza  promuje zdrowie, tworzy warunki i podejmuje działania, które sprzyjają dobremu samopoczuciu społeczności szkolnej i podejmowaniu przez jej członków działań na rzecz zdrowia. Certyfikat został przyznany na okres 3 lat.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

Witamy serdecznie!

01 września (w środę) rozpoczynamy nowy rok szkolny 2021/2022. Na godzinę 9.00 - do szkoły, na spotkanie z wychowawcą, w swoich gabinetach, przychodzą klasy drugie, trzecie i czwarte. Na godzinę 10.00 - zapraszamy klasy pierwsze. Spotkanie organizacyjne z dyrekcją i nauczycielami odbędzie się na sali gimnastycznej. Po spotkaniu udacie się z wychowawcami do swoich gabinetów. Ze względów bezpieczeństwa prosimy o ograniczenie przebywania w budynku szkoły osób trzecich.
Przypominamy o zachowaniu reżimu sanitarnego.

Do zobaczenia!

02 września 2021r. -  Zebrania z rodzicami

Informujemy, że 2 września br. (czwartek) o godz. 16.30 odbędą się zebrania z rodzicami. Rodzice uczniów klas pierwszych spotkają się z dyrekcją szkoły i wychowawcami na sali gimnastycznej. 
Rodzice uczniów pozostałych klas spotkają się z wychowawcami w wyznaczonych gabinetach.


kliknij w baner czytaj więcej !!!

kliknij w baner czytaj więcej !!!